МЕНЮ САЙТУ

ОФІЦІЙНІ САЙТИ
ДРУЗІ САЙТУСтатистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ДОВІДКА

за результатами перевірки

щодо готовності дошкільного закладу

до літнього оздоровчого періоду

Дата проведення:

Склад комісії по вивченню питання:

 • Завідуюча
 • Вихователь – методист
 • Старша сестра медична
 • Вихователь, керівник творчої групи вихователів ДНЗ

          Одним із циклів роботи дошкільного закладу, крім навчального року, є оздоровчий період, як складова частина роботи дитсадка зі зміцненням та збереженням фізичного та психічного здоров'я дітей.

Відповідно до Закону України „Про дошкільну освіту” ( ст.19), Положення про дошкільний навчальний заклад, наказу відділу освіти "Про організацію оздоровлення, відпочинку і зайнятості дітей та учнівської молоді влітку 2015 року» літнє оздоровлення в Липоводолинському дошкільному закладі „Веселка”  планується провести в термін   з 1 червня  по 31 серпня, за цей період заплановано оздоровити 6о дошкільнят.

 Літо  є найсприятливішим  періодом  для зміцнення здоров’я, загартування  та всебічного розвитку дітей. Оздоровлення дітей у літній період – складова частина роботи  дошкільного закладу, тому колективом   дитсадка прикладено максимум зусиль для  того, щоб дитяче дозвілля   у цей період було змістовним, веселим та цікавим.

 Протягом оздоровчого періоду  перед дошкільним закладом  поставлено важливу  мету – створити  умови для забезпечення  оздоровлення, збереження життя дітей та  подальшого формування  їхньої життєвої компетентності. З огляду на це  всі працівники дошкільного закладу спрямували свої зусилля на  розв’язання  важливих завдань. Зокрема:

- дотримуватися розпорядку дня, враховуючи чергування фізичних  та психічних навантажень і відпочинку, забезпечувати максимальне перебування на свіжому повітрі, відповідну тривалість сну для дітей відповідної вікової  категорії;

-  проводити санітарно-гігієнічні процедури, дотримуючись  санітарно-гігієнічних норм;

-  забезпечувати достатню рухову активність дітей впродовж дня;

- організовувати збалансоване, збагачене вітамінами  харчування та раціональний питний режим.

Освітні завдання:

-  узагальнювати, закріплювати та розширювати уявлення про навколишній світ та  самих себе;

-  удосконалювати  набуті впродовж навчального року  вміння та навички;

- збагачувати практичний досвід  дітей через  залучення до різних  видів специфічної дитячої  діяльності – ігрової, рухової, пізнавальної, художньої, комунікативно-мовленнєвої, пошуково-дослідницької, трудової.

 Дошкільним закладом заздалегідь проведено необхідну підготовчу роботу до початку оздоровлення  дітей. Видано наказ "Про  підготовку та проведення літнього оздоровлення дітей в дошкільному закладі у 2015 році”, яким конкретизовано перелік завдань та закріплено відповідальних осіб. Сформовано робочу комісію з представників колективу закладу, нею здійснено  огляд приміщень та території з метою перевірки  створення безпечних  умов перебування  дітей в дошкільному закладі протягом оздоровчого періоду. 

Протягом травня  здійснено благоустрій всієї  підпорядкованої дошкільному закладу території, частково відремонтовано та пофарбовано наявне  ігрове та фізкультурно-спортивне обладнання на дитячих майданчиках усіх вікових груп, проведено генеральне прибирання  всіх групових кімнат та службових приміщень. 

 На  виробничій нараді з усіма працівниками дитсадка обговорено питання щодо дотримання санітарно-гігієнічного режиму в закладі протягом оздоровчого періоду, виконання інструкції з безпеки життєдіяльності  дітей, здійснення контролю за  недопущенням  випадків  дитячого травматизму та харчових отруєнь.  Проведено  планові інструктажі  з охорони праці, техніки безпеки, пожежної безпеки з усіма категоріями  працівників закладу. Медичною сестрою проведено консультування  колективу з питань надання першої долікарняної допомоги постраждалим при виникненні нещасних  випадків, ознайомлено  всіх з пам’ятками щодо запобігання отруєнь отруйними грибами, ягодами, педпрацівникам надано рекомендації щодо  організації загартування дітей влітку, проведення  лікувально-профілактичних та оздоровчих заходів з дітьми  в режимі дня. 

На літній період дошкільний заклад планується перевести на санаторний режим роботи: навчально-виховний процес розвантажити та надавати перевагу заняттям художньо-естетичного, мовленнєвого, еколого-природничого, валеологічного та фізкультурно – оздоровчого напрямку; забезпечити  активний руховий режим дітей протягом дня; посилити роботу щодо проведення фізкультурно – оздоровчих та лікувально-профілактичних заходів; раціон харчування дітей  збагатити  вітамінами за рахунок щоденного вживання свіжих фруктів, соків. 

Проведення літнього оздоровлення  в дитсадку  підпорядковане окремому  плану роботи, яким передбачено  розв’язання  навчально-виховних завдань, що досягатимуться  організацією  змістовної діяльності  дітей. Даний план включає в себе такі структурні підрозділи:

-  методична робота з кадрами;

-  організаційно-педагогічна робота;

-  робота методичного кабінету;

-  робота медичної служби;

-  адміністративно - господарська діяльність;

- вивчення стану оздоровлення та організації  життєдіяльності дітей влітку.

 План роботи на літній оздоровчий період  розглянуто, обговорено та затверджено  на засіданні педагогічної ради, в обов’язковому порядку погоджено з відділом освіти та службою СЕС. 

Чітко виважені, продумані заходи  плану дають змогу забезпечити  систематичну, раціональну й ефективну роботу  всіх підрозділів  і служб  дошкільного закладу, поетапно реалізовувати освітні завдання літнього оздоровчого періоду. 

Літо – найкраща пора, щоб розпочати рішучі дії задля зміцнення здоров’я дітей, тому  планом визначено  систему фізкультурно-оздоровчих заходів та заходів щодо загартування  та зміцнення здоров’я дітей протягом літнього періоду. При оформленні перспективного та календарного планування роботи вихователів  взято до уваги інструктивно-методичні рекомендації Міністерства освіти і науки України. Організація  освітньої та виховної  роботи з дітьми  кожної вікової групи регламентувалася  чітким розподілом різноманітних форм роботи з дітьми, які підпорядковуються конкретизованому розкладу занять.

Складено орієнтовний план по організації оздоровлення дітей в літній оздоровчий період, де передбачено ранкову гімнастику з елементами дихальної, полоскання ротової порожнини після вживання їжі водою кімнатної температури, полоскання горла водно-сольовим розчином, фізкультурні вправи на свіжому повітрі, фізкультурні хвилинки та паузи, пальчикову гімнастику, хвилинки - здоровинки, ігри з водою та піском, «доріжки здоров’я», повітряні ванни, самомасаж різних частин тіла з використання різних засобів: щіточок, м’ячиків, каштанів, контрастне обливання ніг, подорожі та екскурсії до природного середовища.

Під час літнього оздоровчого періоду в закладі всі види занять (крім музичних та образотворчого мистецтва) заплановано проводити, по можливості, на свіжому повітрі, також планується систематичне  проведення  тематичних  прогулянок – подорожей екологічною стежиною, з метою охорони життя та здоров’я дітей організовуватимуться тижні безпеки: «Сонце – друг і ворог», «Коли кусаються комахи», «Обережно отруйні гриби!», «Не чіпай ядовиті рослини», організовано та проведено Дні здоров’я «Я здоров’я бережу, сам собі допоможу» та спортивні свята. Для зміцнення та загартування дитячого організму планується ввести в практику роботи обов’язковий біг (звичайний, човниковий, підтюпцем) навколо дошкільного закладу з дозуванням. Організовуватиметься денний сон в умовах шорного доступу свіжого повітря, ходіння босоніж по траві, піску, виховання культурно-гігієнічних навичок.

Під час оздоровчої кампанії в закладі планується проведення систематичної   роботи з батьками. Питання щодо безпеки дітей літку планується розглянути  під час зустрічі з батьками  за круглим столом: «Дитина на вулиці», «Щоб дитина не загубилася», «Безпечні прогулянки в природу». На серпень заплановано виставку дитячих малюнків та поробок «Дзвінкоголосе літечко». Проведено роботу по оформленню батьківських куточків, в змісті яких надано перевагу матеріалам, присвяченим питанню літнього відпочинку та оздоровлення дітей. Підготовлені та відпрацьовані консультації для батьків з теми: «Загартовуйте дитину влітку», «Не залишайте дитину одну вдома», «Дітям про правила дорожнього руху», «Сірники дітям не іграшки», «Раціональне харчування влітку», «Як попередити інфекційні та кишкові захворювання влітку». Вихователями оформлено папки – пересувки на теми: «Профілактика гострих шлункових інфекцій», «Педикульоз. Профілактика».

Вихователем - методистом  проведено анкетування батьків про відвідування дітей у ДНЗ протягом оздоровчого періоду, результати анкетування узагальнено та складено проект орієнтовної мережі вікових груп на літній оздоровчий період. Складено розпорядок дня та перелік організованих видів діяльності дітей різних вікових груп, розроблено рекомендації для вихователів з організації освітнього процесу під час оздоровчого періоду. Проведено консультації для педагогів: «Загартування організму, різні ванни, холодна вода, сонце», «Планування і організація оздоровчої роботи з дітьми на літній період», «Особливості планування освітньої роботи у ДНЗ у літній період», «Організація дитячої пізнавальної діяльності влітку», «Організація загартування влітку – запорука успішної оздоровчої роботи», «Організація дозвілля дітей.

Перед початком оздоровчої кампанії в закладі проведено інструктаж з усіма категоріями працівників дошкільного закладу щодо виконання Інструкції з організації охорони життя і здоров’я дітей. В наявності «Журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці».

Адміністрацією закладу  забезпечено завіз та заміну піску на спортивному та групових майданчиках у пісочницях, встановлено контроль  за станом дотримання санітарно-гігієнічного режиму у всіх приміщеннях закладу.

На постійному контролі завідувача перебуває питання щодо  якості приготування їжі і дотримання норм її видачі. Старшою медичною сестрою Бойко С.С. складено графік видачі їжі на оздоровчий період, складено примірне двотижневе меню на літній оздоровчий період та погоджено з санітарно-епідеміологічною службою. Тримається на контролі питання щодо забезпечення медичного кабінету необхідними лікарськими препаратами. Медичною сестрою закладу розроблено рекомендації щодо загартування дітей природними чинниками (сонцем, повітрям, водою), активізовано роботу по харчуванню. Проведено перевірку наявності сертифікатів якості харчових продуктів, технології приготування їжі, якості питної води, дотримання строку реалізації продуктів; проведено санітарно-просвітницьку робота серед дітей, батьків та працівників ДНЗ щодо запобігання харчових отруєнь.

Але слід відмітити, що в закладі є ряд проблемних питань щодо готовності та організації проведення оздоровлення дітей. Зокрема:

 • вікові групи дітей не в повній мірі забезпечені фізкультурним та ігровим  обладнанням для забезпечення належної організації роботи на прогулянці, відсутня достатня кількість пісочних наборів, спортивного спорядження;
 • методичний кабінет потребує поповнення літературою для планування роботи з дітьми за програмою навчання та виховання дітей від 2 до 7 років «Дитина»;
 • ігрові майданчики необхідно частково поповнити нетрадиційним ігровим та фізкультурним обладнанням (дообладнання доріжки здоров’я, та бігової доріжки на спортивному майданчику, виготовити макети транспорту, курені, ігрові споруди).

Беручи до уваги результати проведеної  перевірки, необхідно:

 1. Тримати на постійному контролі організацію проведення роботи в дошкільному закладі протягом  літнього оздоровчого періоду.

         Термін: протягом оздоровчого періоду

Відповідальні: завідувач, вихователь - методист

 1. Забезпечити організацію навчально – виховного процесу з дітьми влітку відповідно до чинного законодавства, інструктивно – методичних рекомендацій МОН, діючих навчальних програм та вікових особливостей дітей.

      Термін: протягом оздоровчого періоду

       Відповідальні:вихователь – методист, вихователі

 1. Проводити систематичну роз’яснювальну роботу серед батьківської громадськості щодо організації роботи в літній оздоровчий період.

   Термін: протягом оздоровчого періоду

   Відповідальні: вихователі

 1. Забезпечити вікові групи достатньою кількістю ігрового виносного обладнання, обладнання для організації ігор з водою та піском, спортивного інвентарю.

        Термін: до 30.05.2015 р.

         Відповідальні: зав. господарством, вихователі

 1. Провести часткове поповнення ігрових та спортивного майданчиків нетрадиційним ігровим та фізкультурним обладнанням. 

                                                        Термін: до 30.05.2015 р.

                                                        Відповідальні: вихователі, батьки

Завідуюча ДНЗ

Вихователь – методист                                            

Вхід на сайт

Пошук

Календар